+420 724 569 668
orchestrasbor@seznam.cz

Hudební čtvrtek - Koncert HSO s Jiřím Pospíchalem

25květen
Velký sál MěÚ, Horní Valy 2 / 19:00

V Hodoníně zazní skvost houslové literatury

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 vystoupí v  sále MěÚ na Horních Valech Hodonínský symfonický orchestr pod taktovkou Davida Herzána společně s vynikajícím houslovým virtuosem Jiřím Pospíchalem. Díky jejich spolupráci v průběhu večera zazní jeden z nejznámějších houslových koncertů – houslový koncert D dur romantického skladatele P. I. Čajkovského. V další části programu zazní známá Symfonie č. 103 „S Vířením Kotlů“ od J. Haydna.

Koncert je součástí cyklu Hudebních čtvrtků. Začátek koncertu v 19.00 hod. Předprodej vstupenek proběhne od 9. 5. 2023 v Informačním centru v Hodoníně.

Pozvánku naleznete zde.

 

Jiří Pospíchal se narodil v roce 1976, začínal  hrát ve třídě svého otce Ladislava Pospíchala na znojemské hudební škole. Dále pokračoval na Konzervatoři v Brně, kde studoval u významného českého pedagoga prof. Bohumila Kotmela. Během této doby se pravidelně účastnil interpretačních kurzů a konzultací – u Václava Hudečka, Antonína Moravce nebo Pinchase Zuckermana.

Své vzdělání završil Jiří Pospíchal v roce 2002 absolutoriem na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, ve třídě houslového virtuosa a výrazné osobnosti českého houslového umění, Prof. Františka Novotného.

Od roku 1996 byl Jiří Pospíchal členem České filharmonie. Později působil i ve funkci zástupce koncertního mistra nejprestižnějšího českého orchestru a rovněž jako koncertní mistr v Pražském komorním orchestru bez dirigenta. Jako sólista vystupoval s předními českými tělesy Pražským komorním orchestrem, Plzeňskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Moravskou filharmonií Olomouc a soubory Czech virtuosi, Musicou Bohemicou a Collegiem českých filharmoniků, se kterým natočil rovněž své profilové CD. Právě s tímto ansámblem hostuje Jiří Pospíchal pravidelně v Japonsku, kde si těleso za léta působení získalo své stálé publikum.

Vynikající ohlasy odborné kritiky získala nahrávka Jiřího Pospíchala se skladbami Bohuslava Martinů a jeho francouzských současníků, na které jsou mu partnery vynikající čeští interpreti Ivo Kahánek a Roman Novotný.

V současné době se Jiří intenzívně věnuje i pedagogické práci jako pedagog na Konzervatoři Brno a dále jako ředitel na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti.