+420 724 569 668
orchestrasbor@seznam.cz

Koncert HSO a Českého filharmonického sboru Brno

24duben
Kostel sv. Vavřince v Hodoníně / 15:00

V neděli 24. 4. 2022 se hodonínským posluchačům představí jeden z nejlepších českých sborů současnosti – Český filharmonický sbor Brno. Hudebním ředitelem a sbormistrem tělesa je Petr Fiala.

Sbor si ve spolupráci s Hodonínským symfonickým orchestrem připravil provedení dvou skladeb – Stabat Mater od J. K. Vaňhala a Korunovační mše C-dur od W. A. Mozarta. Jako sólisté vystoupí Marta Chila Reichelová (soprán), Lucie Hilscherová (alt), Michal Kuča (tenor) a Václav Jeřábek (bas). Dirigentem bude David Herzán.

Koncert se koná v kostele sv. Vavřince v Hodoníně od 15:00 hod. Vstupné dobrovolné. Pozvánku naleznete zde.

Akce se koná za finanční podpory Jihomoravského kraje.

 

Český filharmonický sbor Brno

 představuje nejen v českém, ale i světovém kontextu absolutní špičku v oboru sborového umění.  Dirigenti, orchestry a sólisté, s nimiž sbor doposud spolupracoval, se o něm vyjadřují v superlativech. Odborná kritika pak oceňuje především kompaktní zvuk a širokou škálu výrazových prostředků, jimiž disponuje. Český filharmonický sbor Brno (založen 1990) vystupuje na všech prestižních evropských festivalech i významných koncertech a vždy dokáže posluchače uchvátit mimořádným hudebním cítěním.

Za úspěchy tělesa stojí jeho zakladatel, sbormistr a ředitel Petr Fiala (1943). Vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU (klavír, kompozice, dirigování), je autorem 180 skladeb. Sbormistrovské a dirigentské činnosti se věnuje více než padesát let.

Sbor se zaměřuje na oratorní, kantátový a operní repertoár. Díky své kvalitě absolvuje ročně přes devadesát koncertů doma i v zahraničí. Spolupracuje s nejlepšími světovými orchestry a dirigenty.

Sbor má rozsáhlou diskografii a získal řadu ocenění: V roce 2007 obdržel dvě významné evropské ceny – Echo Klassik za Soubor roku 2007 (provedení Brucknerových motet) a Nahrávka roku 2007 za Lisztovo oratorium Christus. Ocenění sbírá sbor i na jiných kontinentech - japonský hudebně-kritický časopis Geijutsu Disc Review  mu v září 2011 udělil za live nahrávku Dvořákova Requiem prestižní ocenění Tokusen. Český filharmonický sbor Brno je držitelem ocenění Classic Prague Awards v kategorii Vokální výkon za rok 2019.

Asistentem sbormistra je Michael Dvořák.

Činnost Českého filharmonického sboru Brno finančně podporuje Jihomoravský kraj, statutární město Brno a Ministerstvo kultury ČR. Generální partner Českého filharmonického sboru Brno je TESCAN ORSAY HOLDING, a. s.

Informace o sólistkách:

Lucie Hilscherová

Marta Chila Reichelová