+420 724 569 668
orchestrasbor@seznam.cz

Pocta českým skladatelům

31květen
Velký sál MěÚ, Horní Valy 2, Hodonín / 19:00

Ve čtvrtek 31. května se v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa uskuteční koncert Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru pod taktovkou Davida Herzána.

Na programu budou díla dvou největších skladatelů naší minulosti. Jako první zazní nejznámější česká symfonie, a to Symfonie č. 9 e-moll „Z Nového světa“ od Antonína Dvořáka. Její melodičnost ji vynesla oblibu po celém světě, dosáhla mnohých ocenění a např. v roce 2009 ji australští posluchači stanice ABC Classic zvolili nejvýznamnější symfonií všech dob. Americký astronaut Neil Armstrong vzal její nahrávku na Měsíc, když tam v roce 1969 poprvé přistála kosmická loď Apollo 11. Čtvrtá část této symfonie je hymnou Mezinárodního úřadu pro výstavnictví.

Druhou částí programu bude Česká píseň od českého národního skladatele Bedřicha Smetany, v níž se vedle orchestru představí i Smíšený pěvecký sbor města Hodonín se svým sbormistrem Josefem Ilčíkem.

Koncert začíná v 19.00 hod ve velkém sále MěÚ Hodonín (Horní Valy 2), předprodej vstupenek proběhne od 9. května v Informačním centru města Hodonín.

Pozvánka zde